Suudi Arabistan Ve Hindistan Dışişleri Bakanları İkili İlişkileri Görüştü!

Suudi Arabistan ve Hindistan Dışişleri Bakanları, iki ülkenin ekonomik ortaklığının güçlendirilmesi için bir araya geldi…

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal bin Ferhan ve Hindistanlı mevkidaşı Subrahmanyam Jaishankar başkanlığında düzenlenen toplantıda taraflar ikili ekonomik ilişkileri ele aldı.

Suudi Dışişleri Bakanlığı’nın Riyad’daki merkezinde düzenlenen ‘Suudi Arabistan-Hindistan Ortak Koordinasyon Konseyi’nin Siyaset, Güvenlik, Kültürel ve Sosyal İşler Komitesi toplantısında taraflar, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin güçlendirilmesine karar verdi.

Toplantıda siyaset, güvenlik, kültür ve sosyal alanlarda ikili ilişkilerin güçlendirilmesinin yolları tartışıldı. Konsey komitelerinin yürüttüğü çalışmalar gözden geçirildi.

Dışişleri Bakanları, Konsey’e bağlı Bakanlar Komitesi’nin toplantı tutanaklarını imzaladı.

Prens Faysal, Jaishankar ile daha önceki görüşmelerde iki ülke arasındaki tarihi ilişkileri görüşmüştü.

Taraflar, önceki görüşmelerde iki ülkenin ortak çıkarlarını ilgilendiren, bölgesel ve uluslararası konularda ikili koordinasyonun arttırılmasını ve uluslararası barışın ve güvenliğin güçlendirilmesini tartıştı.

Görüşmeye Dışişleri Bakanlığı Siyasi ve Ekonomik İşlerden Sorumlu Müsteşarı Büyükelçi Suud Sati, Hindistan Büyükelçisi Salih el Hüseyni katıldı…