Çin Ve Kanada ; Tanımlanamayan Uçan Nesne Tespit Edildiğini Açıkladı!

Çin’in kuzeyindeki Sarı Deniz kıyısında, Şandong eyaletinin Ricao şehri açıklarında “tanımlanamayan uçan nesne” tespit edildiği bildirildi…

Çingdao Deniz Kalkınma Bürosundan, bölgedeki gemilere gönderilen mesajda, “Nesnenin vurularak düşürülmesine hazırlanıldığı” belirtilerek dikkatli olunması istendi.

Mesajda nesnenin koordinatları verilerek, “Eğer nesne geminizin yakınına düşerse lütfen kanıt için fotoğrafını çekin, koşullar olanak veriyorsa enkazı çıkarın.” denildi.

Yetkililer nesnenin ne olabileceğine dair bilgi vermedi.

Tanımlamayan cismin görüldüğü bölge, Çin’in Liaoning uçak gemisi ve harp filosunun demirlediği Yuçi Deniz Üssü’nün yakınında bulunuyor.

Kanada Başbakanı Justin Trudeau’da, Kuzey Amerika Hava Savunma Komutanlığı’nın (NORAD) Kanada hava sahasına giren kimliği belirsiz bir nesneyi vurduğunu açıkladı.

Trudeau, yaptığı açıklamada, “Kanada hava sahasını ihlal eden tanımlanamayan bir nesnenin düşürülmesi emrini verdim” dedi.

ABD ve Kanada tarafından ortaklaşa işletilen Kuzey Amerika Havacılık Savunma Komutanlığı’na bağlı bir Amerikan F-22’sinin “Yukon üzerindeki nesneyi düşürdüğünü” söyledi.

Pentagon yaptığı açıklamada nesnenin Kuzey Amerika Havacılık Savunma Komutanlığı (NORAD) tarafından tespit edildiğini duyurdu.

Pentagon sözcüsü Patrick Ryder, tanımlanamayan aracın F-22 savaş uçağından atılan AIM 9X füzesi ile düşürüldüğünü söyledi.

Kanada Savunma Bakanı Anita Anand, cismin silindir şeklinde olduğunu ancak kimliğinin belirlenemediğini söyledi. Yapılan açıklamada nesnenin saat 11:41’de 40.000 fit irtifada vurulduğu ve düşürüldüğü belirtildi.

NORAD ise “Şu anda nesne hakkında yetenekleri, amacı veya kökeni dahil daha fazla ayrıntıya sahip değiliz.” açıklamasını yaptı…