İran Ve Pakistan ; Ortak Askeri Görev Gücü Kurulması Çağrısında Bulundu!

İran Ordusu Kara Kuvvetleri İsfahan Kentinde "Eghtedar 97" kod adlı askeri tatbikat düzenliyor. (Fotoğraf : İran Haber Odası/IRNA-AR-S5)

İran ve Pakistan askeri komutanları ortak bir askeri çalışma grubu kurulması çağrısında bulundu…

Açıklamalar, İran Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanı Mohammad Bagheri ile Pakistan Ordusu Genelkurmay Komitesi’ne yeni atanan Sahir Shamshad Mirza arasında yapılan bir telefon görüşmesinde yapıldı.

İki ülkenin silahlı kuvvetleri arasındaki iyi ilişkilere ve özellikle ortak sınırlar konusunda savunma ve güvenlik iş birliğinin geliştiğine dikkat çeken Bagheri, İran silahlı kuvvetlerinin Pakistan ile ortak bir askeri görev gücü kurulmasını hızlandırmaya tam olarak hazır olduğunu duyurdu.

İranlı komutan, sınır guvenlik noktalarının kurulmasını ortak sınırların güvenliğini artırmada etkili bir adım olarak değerlendirdi ve Pakistan ordusunun sınır muhafız güçlerinin artırılmasını istedi.

Şemshad Mirza da ortak askeri görev gücünün kurulmasını hızlandırmayı Pakistan ordusunun öncelikleri arasında değerlendirerek, iki ülkenin ortak sınırının barış ve dostluk sınırı olduğunu söyledi…