Joe Biden ; Banka Yöneticilerine Daha Sert Cezalar Uygulanması Çağrısında Bulundu!

ABD Başkanı Joe Biden, Washington DC'deki Beyaz Saray'daki Roosevelt Room'da Silicon Valley Bank (SVB) ve Signature Bank'ın iflasının ardından yaşanan bankacılık krizi hakkında açıklamalar yapıyor. (Fotoğraf : REUTERS/Evelyn Hockstein)

ABD Başkanı Joe Biden, kurumlarının başarısız olmasına neden olan banka yöneticilerine daha sert cezalar uygulanması için Kongre’yi harekete geçmeye çağırdı…

Ülkede banka iflaslarının ardından bu hafta bankacılık sistemini istikrara kavuşturmak için adımlar attıklarını belirten Biden, vergi mükelleflerinin hiçbir zararı karşılamayacaklarını kaydetti.

Biden, “Aldığımız aksiyonlar sayesinde bankacılık sistemimiz bugün daha dirençli ve istikrarlı.” ifadesini kullanarak, Amerikalıların mevduatlarına istedikleri zaman erişebileceğini söylediğini aktardı.

Biden, “Kongre, kötü yönetimleri, kurumlarının başarısız olmasına katkıda bulunan üst düzey banka yöneticileri için daha sert cezalar uygulamak için harekete geçmeli.” ifadesini kullandı.

Biden, kötü yönetim ve aşırı risk alma nedeniyle bankaların batmasıyla ilgili yöneticilerin sorumlu tutulması gerektiğini bildirdi…